İSG Araçları Sorunu Çözüldü...

Herkese yeni bir merhaba... İş'te Sağlık olarak bir sayımızla daha sizlerle buluşuyoruz. Bu sayımızda da sizlere dolu bir içerik bekliyor. Her gün yenilenerek işçi ve çalışan sağlığına katkı ve hizmetleri artırmayı hedef edinmiş olan şirketimiz bu çalışmalarını siz okurlarıyla da paylaşarak bilgilendirmeyi amaç edinmiştir. Bu sayımızda kapak konumuz yıllar önce Seveso'da hafızalara kazınan büyük çevre felaketi sonucu doğan Türkiye'de Büyük Endüstriyel Kazaların Önlenmesi Etkilerinin Azaltılması (BEKRA). Yazımızda BEKRA ile ilgili yasal gelişmeleri de derinlemesine öğrenebileceksiniz. Röportaj konuğumuz ise hem dünya hem de Türkiye'de önemli çalışmalara imza atan ILO Türkiye temsilcisi Numan Özcan.

Dergimizdeki önemli konu başlıklarından biri de İSG araçlarının kullanımı ile ilgili genelge. Geçtiğimiz aylarda yayınlanan bu genelge ile çalışanlara hızlı bir hizmet vermeyi amaçlayan İSG araçları ile ilgili sorunun çözüme kavuşmuş olması bizleri oldukça memnun etmektedir.

Bu konuların dışındaki ilginizi çekeceğini düşündüğümüz konu ve başlıklar sizleri beklemektedir. Hekrese iyi okumalar...

Sağlıklı günler dileğiyle...

Yaşar Taşdemir
Genel Yayın Yönetimi

1 Tehlikeli Kimyasalların Taşınması
2 Doğal Kaynakların Kullanımında Çevre Duyarlılığı
3 Kaldırma Araçlarında İş Sağlığı ve Güvenliği
4 Doğalgaz Güvenliği
5 Sağlık Çalışanlarının Kazalardan Korunma Stratejileri
6 Seveso Felaketi ve BEKRA
7 “Türkiye’nin İmzaladığı Sözleşmeler Yakından Takip Ediliyor”
8 Laboratuvar Çalışanlarının İş Sağlığı ve Güvenliği
9 Karpal Tünel Sendromu